Resident Evil 1 Oyun Hikayesi ve İncelemesi

Resident Evil 1 Oyun Hikayesi ve İncelemesi

Merhaba Sevgili OyunWiki okurları yeni bir yazı ile karşınızdayız. Bugün sizlere bir kaçımızın çocukluğunda geri kalanlarımızın ise remaster’ı ile tanıdığı Resident Evil 1 ‘ i inceleyeceğiz. Hikayesi ‘de medyadaki yeri kadar derin olan bu oyunumuz büyük övgüyü hak etmiş ve büyük bir serinin ilk oyunu olarak bilinmektedir.

Resident Evil 1 Hikayesi

Oyunun asıl konusu George Trevor adında bir Mimar ‘ın Arklay Dağlarında bir Malikane inşa etmesi ile başlıyor. Bu malikane amacı dışında (paravan) kullanılmaktadır. İçerisinde Umbrella Corps‘tan bilim adamlarının bulunduğu laboratuvarlar yer almaktadır. Umbrella Corps bu laboratuvarlarda Amerikan ordusunun çok gizli biyolojik silahları için çalışma yapmaktadır.

11 Mayıs 1998

“11 Mayıs 1998” bu tarih Resident Evil tarihi için o kadar önemliki. Herşeyin başladığı tarih olarak’ta bilinir. Bu tarihte Umbrella laboratuvarlarında bir kaza sonucu “T-Virus” adı verilen virüs ‘ ün sızıntısı patlak vermektedir. Sızan bu virüs öncelikle laboratuvardaki personellere bulaşarak insanları etkisi altına almaya başlıyor. Virüs insanları öldürmekle kalmıyor, onları tekrar diriltiyor. Derilerini sanki yıllardır ölüymüş gibi çürütüp beyinlerini ise etkisi altına aldıktan hemen sonra insanların sığ ve kan dolu etlerine açlık etkisi hissettiriyor. Bu virüse maruz kalmış insanlar sadece saldırıp insanları ısırmakla bırakmıyor ısırdığı insanlarıda kendileri gibi birer Zombi‘ ye dönüştürüyor.

1996 yapımı Resident Evil 1 oyunun S.T.A.R.S Ekibi.

S.T.A.R.S Ekibi

Tabi tüm bunlar olurken Umbrella Corps’un başka insanlar üzerinde denedikleri farklı ama benzer virüsler’e maruz kalmış deneklerde kontrol edilemez bir şekilde kaçmaya başlarlar. Sıfır noktası olan Racoon City adındaki bu şehirde herşey kontrolden çıkmış bir vaziyet almıştır. Saldırılarla başa çıkamayan Racoon City Polis Departmanı “RPD” Umbrella Corps tarafından finanse edilen S.T.A.R.S Ekibine devretmek zorunda kalır.

Spoiler’sız Son.

İşte hikaye bu olaylar doğrultusunda gelişerek ilerlemektedir. Kendi şahsi fikrimizce bu oyun oynamaya değer ve zamanınızı harcamanıza yeterli bir sebep. OyunWiki ailesi olarak bizim bu oyuna puanımız 8/10 olmuştur. Oyunun Remaster sürümünü satın alarak oynamak için lütfen bu bağlantıya tıklayınız.

Resident Evil 1 Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi : Windows 7 yada 8
  • İşlemci : Intel Core Quad 2,7 GHz yada AMD Phenom II veya üstü.
  • Ram : 2 GB
  • Ekran Kartı : NVIDIA GeForce GTX 260 yada Radeon HD 6790 veya üstü.
  • Monitör Çözünürlüğü : 1280×720
  • Depolama : 20 GB Kullanılabilir Alan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir