Metro 2033 Hikayesi ve İncelemesi

Metro 2033 Hikayesi ve İncelemesi

Merhaba sevgili OyunWiki takipçileri. Sizlere bu yazımızda 16 Mart 2010 yılında piyasaya damgasını vuran Metro 2033 ‘ ün hikayesini ve bu oyunun oynanışı hakkında bilgileri anlatacağız. Lafı çok gazla uzatmadan heyecanlı hikayemizi sizlere sunalım.

Metro: 2033

Dimitry Glukhovsky ‘ ın aynı isimli kitabından konu alınan Metro 2033 ün hikayesi 2013 ‘ te geçiyor. 2013 yılında tüm dünya karman çorman olmuş ve bütün güçlü ülkeler birbirleri ile savaş ilan etmiştir. Sonucunda meydana gelen nükleer felaket Dünya’yı neredeyse tamamen mahvetmiş ve milyarlarca insanın hayatını kaybetmesine sebep olmuştur. Bu savaştan en az etkilenen bölgeler Rusya ve Moskova ‘ nın soğuk toprakları olmuştur. Öyleki savaştan hemen sonra radyasyondan etkilenmemek için tüm Moskova halkı Metro ‘ lara sığınmaya başlamıştır.

Yaşam Mücadelesi

Hayatta kalmayı başaran insanlar bu istasyonlarda hurda toplayarak ve Metro tünellerinde mantar yetiştirerek hayatta kalmayı başarmışlardır. Nükleer savaşın kaçınılmaz etkisi olan mutasyon’larda yavaş yavaş boy göstermektedir. Öyleki fareler, ayılar, yarasalar ve insanlar gibi bir çok yaşam varlığı mutasyona maruz kalıp korkunç yaratıklara dönüşmüşlerdir. Havadaki yoğun radyasyondan dolayı oyun boyunca gaz maskesiyle gezmek zorundasınız aksi taktirde yaşamanız bir mucize olurdu.

Politika ve Irkçılık

Elbette politika ‘ da buradaki rolünü üstlenmiş ve farklı görüşlere sahip insanlar radikal fikirlerini belirterek bu fikirleri otarite haline getirmeye çalışmaktadırlar. Bunun yanı sıra Metro tünellerinde bulunan cesetler ve kaybolan eşyalar Haydutların ve Hırsızların hala benliğinden vazgeçmediklerine işarettir.

Spoiler’sız Son

Tüm bu olaylar çerçevesinde hikayemiz oluşmaktadır. Dikkatli olun oynayacağınız oyunda hayatta kalmak için Gaz maskesi tüpleri ve Mermiler gibi zor bulunan mühimmatlar’ı boşa harcamamanız gerekiyor. OyunWiki ‘ nin siz değerli okurlarımıza tavsiyesi daha önce bu tarz oyunlar oynadıysanız bu oyunuda Zor modda oynamanızdır. Metro 2033 ‘ ü orjinal alarak yapımcı oyun firması olan 4A Games ‘ e destekte bulunabilirsiniz. Satın almak için lütfen buradaki bağlantıya tıklayınız.

Metro 2033 Sistem Gereksinimleri

Minimum

  • İşletim Sistemi : Windows Vista, 7 yada 8 (sadece 64 Bit)
  • İşlemci : Dual Core CPU (2.2+ GHz yada daha iyisi)
  • Ram : 2 GB
  • Ekran Kartı : DirectX 10 GeForce 8800 GT 512MB yada GeForce GTS 250 etc
  • Depolama : 10 GB

Önerilen

  • İşletim Sistemi : Windows 7 yada 8 (Sadece 64-Bit)
  • İşlemci : Herhangi Quad Core yada 3.0+ GHz
  • Ram : 4 GB
  • Ekran Kartı : DirectX 11 GeForce GTX 480 yada üstü
  • Depolama : 10 GB

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir